BloodRayne

Gra akcji wyprodukowana przez Terminal Reality i wydana przed Majesco w 2003 r.

Krew i deszcz

Tytuł gry to pseudonim głównej bohaterki. W polskim tłumaczeniu Blood – krew oraz Rayne, co wymawia się podobnie do „deszcz” lub „rządy”.

hqdefault (1)

Pół-wampir

Nasza wcześniej wspomniana główna bohaterka to nie człowiek, ale też nie wampir, jest ona „dhampirem” czyli połączeniem obu ras. Oprócz niezwykłej siły i zwinności, posiada nienaganny wgląd. Jedynym „haczykiem” w całej tej postaci jest woda, zwykła woda. Nasza Rayne otrzymuje obrażenia stykając się z każdą jej postacią. Nie powiem, jest to bardzo ciekawe i czasem denerwujące utrudnienie.

Horror

Gra ta stworzona jest w dość mrocznym klimacie, akcja ma miejsce w latach trzydziestych dwudziestego wieku, przed wojną. Jako tajna agentka, przygarnięta przez organizację „Brimstone Society” walczymy z nazistami, którzy szukają tajnych artefaktów, by zdobyć ogromną moc. Poza tym wątkiem, szukamy ojca Rayne. Siekamy sztyletami, strzelamy z pistoletów i co (jak dla mnie) najlepsze, wysysamy krew. W taki sposób brniemy przez historię.

Nic dodać, nic ująć

Genialna gra z ujęcia TPP, ciekawa historia, lokacje. Bardzo dobrze wspominam godziny spędzone przy BloodRayne. Była to jedna z moich pierwszych gier i mimo dość skąpego wyboru ciosów uważam, że jest świetna. Bardzo na plus jest możliwość wbijania się kłami w przeciwników, można poczuć się jak wampir czy w tym przypadku dhampir. Polecam przede wszystkim każdemu miłośnikowi tej rasy, ale i każdemu kto lubi mroczne klimaty.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s